ПОХВАЛНИЦА И НАГРАДА ЂАКУ ГЕНЕРАЦИЈЕ

Њ.К.В. Престолонаследник Александар, као што је била традиција и претходних 19 година, додељујe Похвалницу једном најбољем ученику завршне године из сваке средње школе у Србији и Републици Српској као знак признања за исказани успех у завршеном средњем образовању. Тим поводом, Њ.К.В. Престолонаследник Александар сваке године позива све ученике који су одабрани да приме ову награду, да дођу на свечаност у Белом Двору. Свечаности осим Њ.К.В. престолонаследника Александра требало је да присуствују и принцеза Катарина и министар просвете Младен Шарчевић. Међутим, због тренутне ситуације у вези са пандемијом вируса Ковид-19, брига и  приоритет су здравље и добробит свих ученика и њихових пратилаца, тако да су похвалница и поклон послати на адресу школе.  Њ.К.В. Престолонаследник Александар обратиће се награђеним ученицима лично путем својих профила на друштвеним мрежама, јер традиција исказивања захвалности овим младим људима не сме и неће бити прекинута.

Ђак генерације наше школе за   2019/20. годину  је  Димитрије  Остојић , сада већ студент Факултета организационих наука у Београду.